Novinky

Vše zajímavé z domova i ze světa mající souvislost se zákládáním a prodejem společností.

23. 7. 2019

Z odlivu "mozků" z Řecka těží nejvíce Velká Británie. Z přibližně 400000 Řeků, kteří odešli v době krize jich největší část zamířila do Anglie (a Německa). Británie tak bude z této výhody těžit hned dvakrát - jednak získala "zdarma" kvalifikované pracovníky na jejichž vzdělání by musela vynaložit značné prostředky a jednak nezatíží sociální systém, protože se jich většina vráti na důchod do Řecka. Je tedy zřejmé, že všechny vlády musí při zavádění vysokých daní počítat s tím, že mobilita pracovníků v rámci EU je dnes poměrně značná.

více zde...
6. 7. 2019

Očekává se, že investice firem ve Velké Británii kvůli nejistotě odchodu z EU klesnou o 1,3 procenta. Je to největší pokles za posledních 10 let. Přesto všechno se nepatrně zvýšil odhad růstu britské ekonomiky, který má být letos 1,7 procenta. Theresa Mayová vyjádřila naději, že novému premiérovi se podaří situaci zdárně vyřešit.

více zde...
4. 7. 2019

Zájem investorů o ČR klesá, a to hlavně z důvodu stoupající ceny pracovní síly. Otázka je zda má kromě případných (a dnes již neoblíbených) daňových úlev co nabídnout. V Británii je pak nejvíce postižen automobilový průmysl přestože založení LTD společnosti je mnohem snazší než založení českého sro.

více zde...
4. 7. 2019

Dani by měly podléhat internetové firmy s globálním obratem nad 750 milionů eur, které budou mít na území Česka roční obrat za uskutečněné zdanitelné služby minimálně 50 milionů korun. Cíleno je především na lídry digitální ekonomiky, kteří se často placení daní vyhýbají zakládáním společností v daňových rájích.

více zde...
30. 10. 2013

Blíží se konec roku a s novým rokem obvykle přichází i zdražování. Nejvíce se nás dotýkají ceny za vodu či elektřinu. Zatímco vodárny plánují opět zdražení, u elektřiny bychom se naopak mohli dočkat i výhodnějších cenových nabídek.

více zde...
29. 10. 2013

Od 25. do 26. října probíhaly v České republice volby do Poslanecké sněmovny. Volit se začalo v pátek s úderem 14 hodiny, konec přišel v tutéž hodinu o den později. Výsledky voleb byly známy ještě týž večer kolem 7 hodiny. Do Poslanecké sněmovny se dostalo sedm stran. Zvítězila ČSSD.

více zde...
23. 10. 2013

Světově známý americký internetový obchod Amazon míří do České republiky. Plánuje u nás založit dvě distribuční centra, každé na ploše kolem 95 tisíc metrů čtverečních. Nová centra by měla nabídnout až 10 tisíc nových pracovních míst. Stát budou v blízkosti dvou našich největších města: Prahy a Brna.

více zde...
22. 10. 2013

Český prezident Miloš Zeman podepsal čtyři zákonná opatření, která nedávno schválil Senát. Týkají se změn v daňových zákonech a sociálním zabezpečení. Cílem těchto opatření je především sladění s novým občanským zákoníkem.

více zde...
21. 10. 2013

V nedávné době byly zveřejněny výsledky průzkumu organizace na ochranu lidských práv Walk Free Foundation o moderním otroctví. Organizace vytvořila index hodnotící toto moderní otroctví a podle něj následně sestavila žebříček nejvíce ohrožených zemí. Do výzkumu zařadila 162 zemí ze všech kontinentů světa. V rámci Evropy dopadla Česká republika velmi špatně.

více zde...
18. 10. 2013

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) před několika dny rozhodl, že registry dlužníků v České republice budou moci obsahovat údaje dlužníků pouze s jejich souhlasem. Navíc každý dlužník bude mít právo tento souhlas kdykoliv odvolat.

více zde...
17. 10. 2013

V minulých týdnech probíhala ve Spojených státech amerických intenzivní jednání ohledně současné rozpočtové krize státu. Republikáni se snažili prosadit návrh na zvýšení dluhového stropu. Nicméně byli odmítnuti Senátem, jehož rozhodnutí podpořil také prezident Barack Obama.

více zde...
16. 10. 2013

Termín voleb do poslanecké sněmovny se blíží a jednotlivé strany představují své programy. Téma daní je tradičně živě diskutovanou oblastí. Podívejme se, jak se k této problematice staví hnutí ANO.

více zde...
15. 10. 2013

Cameron Kerry, bratr významného amerického ministra Johna Kerryho, přijel do Moravskoslezského kraje hledat své kořeny. V městečku zvaném Horní Benešov totiž žili předkové těchto dnes známých politiků. John Kerry kandidoval na post amerického prezidenta a v současnosti je ministrem zahraničí spojených států. Obyvatelé Benešova na Kerryovi nezapomněli, i přestože odjeli do Spojených států, a na příjezd Camerona se řádně připravili.

více zde...
14. 10. 2013

Říjnový summit Visegrádské čtyřky (V4) hostilo hlavní město Maďarska Budapešť. Sešli se na něm premiéři V4 z Polska, Maďarska, České republiky a Slovenska. Summit začal v pondělí 7. října, hlavní jednání však proběhla až v sobotu 12. října. Plavba po Dunaji potom toto setkání slavnostně ukončila.

více zde...
11. 10. 2013

Americká centrální banka FED se dočkala nového šéfa. Výjimečný je především v tom, že se jím stala v historii banky poprvé žena. Její jméno je Janet Yellenová. S funkcí začne od prvního února příštího roku. Jmenována byla ve středu devátého října americkým prezidentem Barackem Obamou.

více zde...
10. 10. 2013

Prezident České republiky Miloš Zeman se včera vrátil ze třídenní státní návštěvy židovského státu Izraele. Zavítal do hlavního města Jeruzaléma.

více zde...
9. 10. 2013

Blíží se doba voleb do poslanecké sněmovny a jednotlivé strany se snaží ukázat v co nejlepším světle. Zvolení té které strany ovlivní také způsoby řízení hospodářské politiky, a tím také podnikání. Není proto bez významu připomenout si některé názory na vedení politiky. Dnes se podíváme na TOP09.

více zde...
28. 5. 2013

Volkswagen, největší evropský výrobce automobilů se dohodl s odborovým svazem IG Metall na tom, že cca 100 000 zaměstnanců této automobilky bude mít letos ale i příští rok vyšší mzdu.

více zde...
24. 5. 2013

Spropitné z celkové útraty, které nechávají obsluze hosté českých restaurací se nejčastěji pohybuje mezi pěti až deseti procenty. Z průzkumu rezervačního systému restaurací Alakarte.cz vyplývá, že největší spropitné dosáhlo 24 000 korun.

více zde...
22. 5. 2013

Karlovarský kraj přichází s návrhem změny zákona o pozemních komunikacích. Návrh se týká toho, že by motoristé v budoucnu mohli namísto nynějších 1500 korun platit za dálniční známku na jeden rok pouze 300 korun. Její držitelé by však mohli tuto zlevněnou dálniční známku využívat pouze v jednom kraji.

více zde...
14. 5. 2013

Krizový finanční manager Kevyn Orr varuje, že nad Detroitem se vznáší hrozba bankrotu. Detroit se dostal do insolvence. V případě, že se nedohodne s věřiteli a odbory na krocích , které by zmírnili jeho finanční problémy, hrozí mu bankrot.

více zde...
13. 5. 2013

Téměř většina britských firem včetně Teska využívá daňových rájů. Pouze dvě ze sta největších britských firem tyto výhody nevyužívají. Jde o důlní firmu Fresnillo a o finanční poradce Hargreaves Landsdown. Všechny ostatní společnosti mají v daňových rájích něco přes 8000 poboček a společných podniků. Desítky jich mají banky Barclay, HSBC, Lloyds a společnost Tesco.

více zde...
10. 5. 2013

Už pátým týdnem zlevňují pohonné hmoty u českých čerpacích stanic. Nejprodávanější benzín Natural 95 zlevnil oproti minulému týdnu o 13 haléřů a jeho průměrná cena je tedy 35,42 koruny na litr. Nafta se poprvé od loňského července dostala pod 35 korun za litr. Zlevnila o deset haléřů na průměrných 34,90 korun za litr.

více zde...
7. 5. 2013

Podle výsledků za první čtvrtletí roku 2013 se americkému potravinářskému gigantu Pepsi Co podařilo dosáhnout 3,8 procentního růstu zisku na akcii. Společnost tímto dokázala překonat téměř všechny pesimistické očekávání analytiků.

více zde...
3. 5. 2013

V důsledku nepříznivých ekonomických podmínek vykázala největší francouzská banka BNP Paribas za letošní první čtvrtletí propad zisku o 45% na 1,58 miliardy eur.

více zde...
18. 4. 2013

Česká obchodní inspekce zjistila zhoršení už i tak alarmující situaci týkající se předváděcích akcí. ČOI provedla od ledna do března 2013 celkem 113 kontrol, u kterých bylo zjištěno porušení předpisů v 92 případech. Firmám, které takovéto akce pořádají bylo uloženo 37 pokut v celkové výši 5,355 miliónu korun.

více zde...
17. 4. 2013

Railjet je vysokorychlostní vlak, to znamená, že ta skříň je například tlakotěsná. Je to velmi příjemné při průjezdu tunely nebo míjení vlaku kdy nepůsobí tlak a nemění se tlak v soupravě. Toto ocení především lidé citlivý na změnu tlaku. Vlak má speciální podvozky pro vysokorychlostní vlaky, takže jízda je velmi klidná.

více zde...
15. 4. 2013

Z informací zveřejněných ministerstvem financí vyplynulo, že za loňský rok vzrostlo zadlužení měst a obcí o téměř 8 miliard korun. Celkový dluh se vyšplhal na rekordních 90miliard korun.

více zde...
4. 4. 2013

V roce 2010 se Řecko ocitlo na pokraji bankrotu a muselo tak požádat o pomoc Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond. Od té doby výměnou za tuto pomoc  Řecko zavádí masivní výdajové škrty, snižuje mzdy a důchody a opakovaně zvyšuje daně. Všechny tyto faktory vyvolávají protesty mezi lidmi a v neposlední řadě to sráží ekonomiku.

více zde...
15. 3. 2013

Největší tuzemská banka, Česká spořitelna, čelí zatím nejvážnější situaci v narůstajícím boji proti účtování poplatku za správu úvěrových účtů.

více zde...
14. 3. 2013

V loňském roce se zahraniční investoři intenzivněji zajímali o Českou republiku. Hodnota zahraničních investic do tuzemské ekonomiky stoupla meziročně pětkrát na 207 miliard korun. Podle údajů České národní banky jde o nejlepší výsledek za posledních osm let.

více zde...
4. 3. 2013

Jihokorejská společnost Samsung má své americké konkurenční společnosti Apple zaplatit odškodné ve výši asi 11,8 miliard Kč. Díky novému procesu společnost Samsung zaplatí skoro o polovinu méně svému rivalovi Apple a to částku asi 20,7 miliard Kč.

více zde...
2. 3. 2013
Konkurence dohnala soukromého dopravce Leo Express ke snížení ceny za dopravu na hlavní trase mezi Prahou a Ostravou. Pravidelným zákazníkům a vlastníkům jejich karty IN 25, byla nabízena třiceti procentní sleva. Cena jízdenky mezi Prahou a Ostravou poprvé klesla pod 100 Kč. Majitelé karty IN 25 mají tedy možnost si tuto jízdenku pořídit za 95 Kč, cesta z Prahy do Olomouce by je stála 73 Kč. Jízdenka z Prahy do Ostravy před dvěma lety stála více než 400 Kč.
více zde...
1. 3. 2013

 

Své místo ve výsledcích finální tabulky získal se značným náskokem dotaz na zjištění zůstatku přes bankomat.
Z 23 tisíc hlasů, které se do ankety zapojily dostal tento vítězný dotaz celkem 36 procent. Není divu, že jsou klienti nespokojeni za strhávání poplatku při zjišťování stavu na svém účtu.
Kromě zjištění názorů bankovních klientů, by měla být tato anketa nápomocná k vyvinutí většího nátlaku na banky při určování změn těchto nesmyslných poplatků.
Za tímto poplatkem se umístil s 22 procenty hlasujících poplatek za vedení účtu k hypotečnímu nebo spotřebitelskému úvěru.

více zde...
25. 2. 2013

Německá automobilka Volkswagen je vůbec největším výrobcem automobilů
v Evropě. Jeho součástí je i největší a nejznámější společnost na výrobu vozidel
v Česku – Škoda. Čistý zisk Volkswagenu činil 21,9 miliard eur. To znamenalo
nárůst o celých čtyřicet procent oproti loňskému roku.

více zde...
22. 2. 2013

Jedna z největších a nejznámejších českých automobilek, zabívající se výrobou především nákladních vozidel, Tatra opřivnice dluží svému věřiteli 650 miliónů korun. Tím, kdo Tatře finance poskytl, je společnost Composite Com, jež sídlí v Čepích u Pardubic. Právě za pomoci exekuce a dražby hodlá věřitel dluh vyrovnat.

více zde...
21. 2. 2013

Španělsko v loňském roce dosáhlo přinejmenším jednoho „rekordu“, jeho státní
dluh rostl nejvyšším tempem v celé jeho historii. Založení firmy v Anglii. Předčil tak i rok 2009, kdy začala
působit finanční krize. Za posledních pět let se španělský dluh více než zdvojnásobil,
kdy z částky 382 miliard eur narostl o dalších 500 miliard eur.

více zde...
20. 2. 2013

Firma Čepro se vytasila s nejvýhodnější nabídkou ze všech uchazečů v otevřeném výběrovém řízení Dopravního podniku hl. m. Prahy. To mělo za účel vybrat nejvhodnějšího dodavatele bionafty pro autobusy DPP. Založení s.r.o. V příštích letech by díky tomuto kroku měl DPP ušetřit až 85 miliónů korun.

více zde...
19. 2. 2013

Často se stává, že si vlastník kreditní karty potřebuje vybrat větší obnos peněz z bankomatu, např. dva tisíce korun a dostane jednu dvoutisícovou bankovku. Ready made společnosti. A pak musí zamířit do obchodu, kde by mu jí rozměnili na menší bankovky, které by mohl využít při drobnějších nákupech. Tento problém nyní začínají řešit Air Bank, Česká spořitelna, Raiffeisenbank a UniCredit Bank. Ready made firmy

více zde...
15. 2. 2013

O 0,6 procentního bodu se propadl hrubý domácí produkt sedmnácti zemí
evropské měnové unie ve čtvrtém kvartále roku 2012 oproti tomu třetímu.
Celkový pokles všech členských zemí Evropské unie pak není o moc radostnější -
0,5 procenta je jeho hodnota.

více zde...
14. 2. 2013

Částku 157 miliard schválil ve svém návrhu kabinet Petra Nečase ve vztahu k 
hodnotě vydaných státních dluhopisů. Ministerstvo financí plánuje použít část
peněz, které touto cestou získá, na částečné splacení schodku státního rozpočtu
z roku 2011, kdy právě tento schodek byl neobyčejně vysoký. Přesně se bude
jednat o sumu 7,8 miliard korun.

více zde...
13. 2. 2013

Opoziční senátor z ČSSD Marcel Chládek předložil Sněmovně návrh na snížení
sazby DPH na 17,5 a 10 procent. Učinil tak navzdory tomu, že vládní většina ke
konci loňského roku prosadila svůj vlastní návrh, který naopak ustanovoval
zvýšení tehdejší sazby DPH o jeden procentní bod a to na 15 a 21 procent.

více zde...
12. 2. 2013

Velké pojišťovny letos pokračují v trendu z minulého roku a zvyšují sazbu svého povinného
ručení. V průměru se jedná o tříprocentní nárůst. Ten však postihne především zodpovědné
řidiče, kteří se účastní minima nehod. U těch „rizikovějších případů“, tedy řidičů, kteří
bourají často, zafunguje takzvaný malus, který jim zvedá výši pojistného v závislosti právě
na míře nehodovosti jejich řízení.

více zde...
11. 2. 2013

Dle staré metodiky vypočítávání míry nezaměstnanosti nepřekročily její hodnoty v 
celé historii samostatné České republiky (tedy od roku 1993) deset procentních bodů.
Až letos v lednu. Průměrně se dnes o jedno volné pracovní místo uchází 17,3 lidí.
To je však průměr v rámci celého státu. Existují však oblasti, kde je toto číslo
několikanásobně větší.

více zde...
8. 2. 2013

Dopravní vlaková společnost Leoše Novotného LeoExpress se snaží získat si
cestující na hlavní vlakové trase v České republice pro sebe. Pracuje především
v cenové rovině, kde zajišťuje svým klientům, že budou s jejími vlaky jezdit
z Prahy do Ostravy či z Ostravy do Prahy vždy nejlevněji.

více zde...
7. 2. 2013

Je známým faktem, že americká ekonomika v roce 2008 upadla do hluboké
krize poté, co se zhroutil nejprve hypoteční trh a poté rovněž trh s 
nemovitostmi. Ovšem až nyní se začíná vyjasňovat pohled Spojených států
na to, kdo zmíněnou krizi zavinil.

více zde...
6. 2. 2013

Překvapivým úspěšným „účastníkem“ roku 2012 se stala brněnská firma Zetor.
Tomuto tradičnímu českému výrobci traktorů narostly v loňském roce zisky.  A
to ne o tradiční procentové body, či desítky bodů. Zetor si polepšil rovnou o 
140 procent. Jeho celkový nominální zisk v loňském roce činil 284 miliónů korun.

více zde...
5. 2. 2013

Britský výrobce tradičních londýnských taxi Manganese Bronze se spolu se svými 107
zaměstnanci v průběhu loňského roku pomalu připravoval na totální ukončení své
činnosti. Krachující firma, která se loni v říjnu navíc stala majetkem auditorské společnosti
PricewaterhouseCoopers, evidentně potřebovala pomoc od okolí, aby mohla dále
existovat.

více zde...
4. 2. 2013

Německá levicová opoziční strana Levice plánuje podle deníku Mitteldeutsche Zeitung
zařadit před tamějšími parlamentními volbami do svého programu návrh absolutního
zdanění veškerých příjmů nad 500 000 eur. Veškeré příjmy nad touto hranicí by tak
podnikatelé a firmy odváděly státu.

více zde...
1. 2. 2013

Výsledky ekonomiky Spojených států za poslední čtvrtletí roku 2012 přinesly značné
překvapení. Po konstantním růstu, který jedna z největších ekonomik světa vykazovala
od druhého čtvrtletí roku 2009 najednou přišel překvapivý pokles. Ještě ve třetím
kvartálu loňského roku výkon americké ekonomiky vzrostl o 3,5 procentních bodů.

více zde...
22. 12. 2012

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's zhoršila hodnocení Kypru o dva stupně hlouběji do spekulativního pásma. Existují totiž stále větší obavy, že země nebude schopna splácet dluh. Po zásahu má Kypr známku CCC+. Další agentury, které nedávno snížily Kypru známku jsou Fitch a Moody's. Kypr se tak dostává do obtížné vyjednávací pozice s investory. Tyto nové skutečnosti potvrzují úvahy o tom, že doby jeho slávy dávno skončily.

více zde...
26. 11. 2012

Stát chystá od ledna 2013 změnu zákona o spotřebitelském úvěru, kterou se mění cela řada aspektů při poskytování spotřebitelských úvěrů.

více zde...
12. 11. 2012

Václav Klaus podepsal před několika dny pětici nových zákonů týkajících se mimo jiné obchodování s emisníma povolenkama, sociálních služeb či školského systému. Některé z těchto zákonů se mohou týkat i ready-made společností.

více zde...
© 2010–2023 EUROCOMPANIES, a. s.