SÍDLO SPOLEČNOSTI

V dnešní době Evropské unie a otevřených hranic se nabízí otázka, jestli je lepší mít sídlo společnosti u nás nebo raději si zvolit zahraničí. Podíváme se na výhody i nevýhody u obou možností.

Výhody sídla firmy v zahraničí

Jako hlavní důvod, proč mít sídlo společnosti v zahraničí, bývají daňové úlevy. Jedná se především o místa jako Kypr, Seychelly, Belize, ostrov Man, Bermudy, Libérie, Britské Panenské ostrovy, Panama, Hongkong, Kajmanské ostrovy a jiné. Ale daně zde nejsou jedinou výhodou. Jedná se také o celkově vstřícnější prostředí k podnikání jako je stabilita, transparentnější legislativa, komunikace s finančními úřady atd. Také rychlost založení nové společnosti (založení ltd, založení a.s.) a nenáročnost na základní kapitál je další velkou výhodou.

Nevýhody sídla společnosti v zahraničí

Samotný přesun společnosti není jednoduchý. Hlavní nevýhodou jsou vysoké náklady nejen na změnu sídla, ale i na další administraci společnosti. Protože jsou to většinou země s vyšší ekonomickou úrovní, je třeba také počítat s tím, že je mnohem větší také cenová úroveň. Takže se několikanásobně zvyšují náklady oproti službám v ČR.

Pokud ale porovnáme pro a proti zjistíme, že náklady na provoz nám bohatě vynahradí daňové úlevy. Zvážení přesunu sídla firmy doporučujeme především pro střední a velké firmy, kde je úspora největší.

© 2010–2023 EUROCOMPANIES, a. s.