« zpět na seznam novinek17. 4. 2013

České dráhy poprvé představili cestujícím moderní vlakovou soupravu Railjet

Railjet je vysokorychlostní vlak, to znamená, že ta skříň je například tlakotěsná. Je to velmi příjemné při průjezdu tunely nebo míjení vlaku kdy nepůsobí tlak a nemění se tlak v soupravě. Toto ocení především lidé citlivý na změnu tlaku. Vlak má speciální podvozky pro vysokorychlostní vlaky, takže jízda je velmi klidná.

Ve vlaku se nachází velmi komfortní business třída, poskytuje velký prostor a velké pohodlné sedačky pro práci manažerů nebo jejich odpočinek na cestě. Dále je ve vlaku pohodlná první třída anebo standardní druhá třída, která je rozšířená o dětské kino pro cestující s nejmenšími dětmi.  Samozřejmostí bude, že vlak bude nabízet  wifi připojení k internetu, elektrické zásuvky pro napájení notebooku, mobilních telefonů, přepravu jízdních kol a také je k dispozici restaurační vůz. Těch služeb je celá velká řada. Vlak bude nasazen od prosince 2014 do pravidelného provozu mezi Prahou, Brnem, Vídní a Grazem. Bude jezdit každé dvě hodiny. Na provozu bude nasazeno sedm českých vlaků a tři rakouské vlaky.

Vlak Railjet může být dokonce konkurence letecké dopravy,  protože tento vlak opravdu nabízí komfort, který je obvyklý u nejlepších vlaků v západní Evropě, jako jsou rychlovlaky ICE nebo TGV. Je to to nejlepší co na českých kolejích bude jezdit.   

© 2010–2022 EUROCOMPANIES, a. s.