« zpět na seznam novinek9. 10. 2013

Volby 2013 – plány, sliby, naděje i chyby

Blíží se doba voleb do poslanecké sněmovny a jednotlivé strany se snaží ukázat v co nejlepším světle. Zvolení té které strany ovlivní také způsoby řízení hospodářské politiky, a tím také podnikání. Není proto bez významu připomenout si některé názory na vedení politiky. Dnes se podíváme na TOP09.

 

TOP09 je liberální pravicová strana, v jejímž čele stojí Karel Schwarzenberg. Je jednou z nejmladších politických stran, setkáváme se s ní od roku 2009. Rychle si dokázala získala velkou oblibu a v průzkumech veřejného mínění se k ní přiklánělo nezanedbatelné procento lidí. Pojďme se proto podívat na její názory.

 

TOP09 jako liberální pravice podporuje svobodu jednotlivce a požaduje minimální intervence státu. Jejich základním bodem je výzva k tzv. rozpočtové odpovědnosti, kdy členové TOP09 odmítají, aby stát nakupoval na dluh. TOP09 věří, že stabilizace dluhu povede k bezpečnému investování do různých oblastí. Otázka financování státních zakázek je také spojena se způsobem vedení daňové politiky. TOP09 trvá na tom, že příjmy z daní jsou důležitou součástí rozpočtu. Nastavení daňové kvóty je však již podle TOP09 na maximální výši, a proto ji nehodlají dále zvyšovat. Mezi navrhované změny v daních tak patří:

  • sjednocení základů daně z příjmů fyzických osob, zdravotního a sociálního pojištění,

  • osvobození od daně z dividend jako opatření podporující dlouhodobé spoření drobných investorů,

  • zjednodušení odpisování majetku,

  • podporu praxe studentů a žáků při výuce

  • a další, které je možné dohledat ve volebním programu TOP09.

© 2010–2022 EUROCOMPANIES, a. s.