READY-MADE SPOLEČNOSTI

Ready-made společnosti jsou právnické subjekty, které nikdy nevykonávaly žádnou činnost a záměrem jejich založení byl pouze další prodej konečnému vlastníkovi. Tento koncept je pro klienta velmi výhodný, protože mu umožňuje začít podnikat s bezkonkurenční rychlostí a nemusí se zabývat všemi úmornými aspekty založení vlastní firmy. Přes proklamované zlepšení je založení společnosti v České republice stále neúměrně zdlouhavou a komplikovanou záležitostí v porovnání s ostatními zeměmi. Ready-made společnosti tento problém dokáží z podstatné části vyřešit. Toto je koneckonců vyjádřeno i v našem ústředním sloganu “Řešení je ready-made!”. Mají však ready-made společnosti i nějaké nevýhody? Technicky vzato žádné, jen v obchodním rejstříku je vidět, že firma byla předzaložena. V dnešní době je však koncept ready-made společností dostatečně známý a není to tedy nikterak na závadu.

Často se setkáváme s otázkou jaký budou mít ready-made společnosti smysl po snížení minimálního základního kapitálu na jednu korunu ke kterému dojde od 1.1.2014. Odpovědí je, že stále stejný. I kvůli této jedné koruně bude stále nutné založit speciální účet v bance a vyřídit všechny další formality včetně např. notáře a živnostenského oprávnění. Časově se pak také nic nezmění – založit společnost bude dále trvat reálně nejméně měsíc. V této souvislosti můžeme zmínit zejména potěmkinovskou zákonnou lhůtu 5 dnů na rozhodnutí o zápisu společnosti, jež v sobě ovšem nezahrnuje přepis tohoto rozhodnutí na které má soud dalších 30 dnů a hojně ji využívá.

Mezi další výhody pořízení ready-made společností patří poradenství, které je již zahrnuto v ceně. Pracovníci EUROCOMPANIES a.s. realizující jednotlivé transakce mají odborné vzdělání a (zejména) velké praktické zkušenosti. Klientovi jsou tak cenným partnerem. Opírají se navíc o zázemí kvalitních účetních s dokonalou znalostí daňové problematiky.

Jako drobný bonus lze závěrem zmínit vizitky a razítko, jimiž je každá ready-made společnost vybavena.

© 2010–2022 EUROCOMPANIES, a. s.